Polskie wędliny w Niemczech

0
2656
Polskie wędliny w Niemczech

Wyjeżdżającym do pracy w Niemczech Polkom i Polakom dokucza nie tylko tęsknota za rodziną i przyjaciółmi, ale także za polskimi produktami spożywczymi, do których są przyzwyczajeni. Na szczęście w obecnych czasach nie są już skazani wyłącznie na paczki z domu czy przywożenie do Niemiec polskiego jedzenia po powrocie z urlopu w rodzinnym kraju. Bez trudu mogą kupić polskie wędliny w Niemczech, a także polskie mięso, pieczywo, nabiał, kiszone ogórki czy warzywa i owoce. Cieszą się one sporą popularnością także wśród Niemców

Choć niemieckie „wursty” bywają czasami niezłe, do doskonałości trochę im brakuje. Niemcy ogólnie nie słyną z wysokiej jakości produktów mięsnych, które są ponadto od razu krojone na plastry, przez co szybciej wysychają. No i nie mają tego niepowtarzalnego, swojskiego smaku jak polska kiełbasa myśliwska czy zwyczajna. Podobnie jest z szynką czy pasztetami. Smak naszych rodzimych wędlin doceniają zresztą nie tylko Polacy, ale i pracujący w Niemczech Rosjanie czy Ukraińcy, a także sami Niemcy, którzy coraz chętniej sięgają po polskie produkty, przedkładając je nad własne krajowe. Polskie wędliny w Niemczech można spotkać zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i w Internecie, a także bezpośrednio u naszych rodaków, którzy sprzedają swoje towary wprost z furgonetek, odwiedzających regularnie te niemieckie miasta i miejscowości, w których pracuje najwięcej Polaków.

W niemieckim sklepie jak w domu

Oznaczone znajomym logo polskie wędliny w Niemczech, a także mięso i inne rodzime produkty spożywcze, to widok, do którego nasi zachodni sąsiedzi zdążyli się już przyzwyczaić. I nic w tym dziwnego – tam, gdzie pracuje dużo imigrantów, muszą prędzej czy później pojawić się również niektóre elementy ich świata.

Jeśli chcemy więc przyrządzić bigos, który smakuje jak ten domowy, lub też poczęstować polską potrawą naszych niemieckich pracodawców – na przykład seniora, którym zajmujemy się jako opiekun – znalezienie na sklepowych półkach ulubionych produktów nie powinno być trudne; często sklepy mają nawet osobne działy z polską żywnością. Polskie wędliny w Niemczech mogą ponadto znajdować się nie tylko w niemieckich sklepach – za Odrą spotkać można także sklepy z wyłącznie polską żywnością, zwłaszcza w większych miastach.

Prowadzone są one przez Polaków, którzy postanowili osiedlić się w Niemczech na stałe i prowadzić tu swój biznes. Wtedy naprawdę można mieć wrażenie, że przenieśliśmy się na chwilę do rodzinnego kraju.

Polskie wędliny w Niemczech – zamówienia przez Internet

Jeśli jednak w naszym sąsiedztwie nie ma sklepu z polskimi produktami, to i tak możemy je zdobyć stosunkowo łatwo – wystarczy złożyć zamówienie online w polskim sklepie i czekać na paczkę. Sporo sklepów, zwłaszcza usytuowanych bliżej zachodniej granicy, oferuje wysyłkę swoich produktów do Niemiec; warto jeszcze przed wyjazdem do pracy założyć sobie konta w tych, których oferta najbardziej nam odpowiada.

Pamiętajmy przy tym, że do zakupów dochodzi wówczas cena przesyłki – dlatego klienci najczęściej zamawiają od razu kilka produktów, żeby opłacić wysyłkę tylko raz lub też uniknąć jej w ogóle, jeśli sklep oferuje wysłanie gratis zamówienia przekraczającego określoną kwotę.

Polskie wędliny w Niemczech wprost z furgonetki

Sprzedaż obwoźna to coraz popularniejsza forma zarobku polskich mikro przedsiębiorców i rolników, którym opłaca się ona często dużo bardziej, niż sprzedawanie swoich plonów sklepom w Polsce, nawet z wliczeniem kosztów transportu. Polskie wędliny w Niemczech, a także mięso czy chleb, możemy kupić tą drogą na placach, osiedlach i targowiskach – zazwyczaj mają one swoje stałe miejsca postoju, o których można się dowiedzieć na internetowych forach pracowniczych bądź pocztą pantoflową.

Furgonetki są wyposażone w chłodziarko-zamrażarki, dzięki czemu mamy gwarancję świeżości kupowanych produktów. Ta forma handlu ma jeszcze jedną zaletę – u kierowcy można zamówić produkty, na których szczególnie nam zależy, a których nie sprzedaje się w okolicznych sklepach ani w Internecie. Również ceny takich produktów często bywają korzystniejsze niż w sklepach.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.