Opiekunka osoby starszej w Niemczech – jakie otrzymuje profity?

0
1400
profity opiekunek w niemczech

Zawód opiekunki osób starszych polega głównie na zaspokojeniu potrzeb podopiecznego oraz zagwarantowaniu mu odpowiedniego bezpieczeństwa. Obowiązki opiekuna mogą być różnorodne, ale skupiają się głównie na pomocy seniorowi w codziennych czynnościach. Jeśli trzeba, chodzi po zakupy, gotuje i pierzę.

W przypadku seniorów o znacznie gorszym stanie zdrowia opiekun przejmuje również obowiązki związane z jego higieną, karmieniem, a nawet pomocą podczas wykonywania potrzeb fizjologicznych. A jakie dostaje wynagrodzenie za pracę, opiekunka osoby starszej? Zarobki zależne są od kwalifikacji i doświadczenia opiekuna, a także zakresu obowiązków.

Na skróty:

Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Polsce?

Prawo polskie przyjęło istnienie zawodu, jakim jest opieka nad osobą starszą. Opiekun staję się bowiem głównym przedstawicielem seniora i dokonuję wszelkich czynności prawnych. Opiekun w Polsce przydzielany jest z rąk sądu w przypadku, gdy osoba starsza nie jest w stanie samodzielnie zaspokajać swoich potrzeb.

Na początku, na to stanowisko powołuję się najbliższych członków rodziny, dalszych krewnych oraz bliskich osób. Po przyznaniu opiekuna spisuję się inwentarz związany z majątkiem podopiecznego, ma to na celu zagwarantowanie bezpieczeństwa i dbanie o interes seniora. Do zadań opiekuna należą działania mające na celu zapewnienie podopiecznemu bezpieczeństwa, dbanie o porządek w otoczeniu, przygotowywanie posiłków oraz sprawowanie opieki.

Ile zarabia opiekunka osoby starszej w Polsce? Wynagrodzenie w branży opiekuńczej, nie należy do najwyższych. Z racji tego, że obowiązków jest mnóstwo, oczekiwano od pracodawców znacznie wyższych kwot. Obecnie miesięczne wypłaty opiekunów osób starszych, wahają się w granicach 1800 zł brutto do 2500 zł brutto.

Najlepiej jednak opłacane się nadgodziny bądź całodobowe opieki. Jeśli jednak jesteśmy opiekunem prawnym naszego podopiecznego, możemy uzyskiwać okresowe wynagrodzenie z tytułu sprawowania opieki.

Kwestia atrakcyjnych zarobków to główna przyczyna wyjazdu do pracy, wykwalifikowanych pracowników, za granicę. Na zachodzie są oni w stanie zarobić znacznie więcej, biorąc pod uwagę wyższe koszty utrzymania.

Polskie opiekunki decydują się również na sezonowe opuszczanie Polski, gdyż twierdzą, że w ciągu kilku miesięcy są w stanie zarobić oraz odłożyć znacznie większe sumy.

Zarobki opiekunki osoby starszej w Niemczech

Zarobki opiekunki osoby starszej w Niemczech są kwestią kontrowersyjną. Pomimo iż w Niemczech najczęściej sprawuje się opiekę całodobowo, warunki zatrudnienia oraz kwoty wynagrodzenia są o wiele lepsze i bardziej optymistyczne. Opiekunka jest w stanie zarobić od tysiąca euro do 1500 euro.

Oczywiście wynagrodzenia te podane są już w kwocie netto, czyli na rękę. Wysokość tych sum uzależniona jest głównie od pory roku, okres świąteczny i wakacyjny jest z pewnością płaty najlepiej. Praca jest równie ciężka, jak w Polsce, nie ma co się oszukiwać, ale na znacznie lepsze warunki można liczyć w Niemczech. Praca opiekunki to zazwyczaj całodobowy zawrót głowy, na szczęście są i zalety, o których należy wspomnieć. Opiekując się osoba starszą w Niemczech, możemy liczyć na zapewniony już wcześniej transport.

Nie musimy martwić się również o zakwaterowanie, gdyż najczęściej mamy je u swojego podopiecznego. Kwestia wyżywienia, ustalana jest indywidualnie z rodziną seniora, zdarzają się sytuacje, w których to my dbamy o zakupy z własnej kieszeni albo takie, w których to rodzina zapewnia środki na utrzymanie.

Premia dla opiekunki osoby starszej

Praca za granicą okazuję się naprawdę dobrym pomysłem. Zważając na zakres obowiązków, który zasadniczo nie różni się od tego w Polsce, branża opiekuńcza to dobry sposób na zarobek. Jeśli z sercem i rozwagą wykonujemy nasze obowiązki, możemy również liczyć na niemałe profity. Jednym z nich jest premia dla opiekunki osoby starszej. Rodziny podopiecznych, z reguły cenią sobie nasze poświęcenie i doceniają wkładane przez nas serce do opieki. Nie stronią oni od nagradzania nas finansowymi premiami.

Oceń wpis
[Ocen: 0 Średnia: 0]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.