5 rzeczy,

dzięki którym

łatwiej znajdziesz

pracę jako

pracownik

domowy

Poniżej zamieszczam informację na temat kilku spraw, które koniecznie powinnaś przeanalizować i przygotować przed poszukiwaniem pracy, zarówno na własną rękę, jak i poprzez Agencję. Dzięki tym informacjom przyspieszysz możliwość uzyskania pracy.

Dla poszukujących pracy skorzystanie z pośrednictwa pracy w Agencji jest bezpłatne.

1. Wybór konkretnego zawodu

Szukając pracy koniecznie powinnaś wiedzieć czego od niej oczekujesz. Poprzez Agencję możesz znaleźć pracę jako niania, opiekun osoby starszej, osoba sprzątająca w domu oraz gosposia. Najczęstsze obowiązki poszczególnych zawodów zamieszczam poniżej:

Niania:

  • Pielęgnacja dziecka – przewijanie
  • Przygotowywanie i podawanie posiłków podopiecznemu
  • Zabawy
  • Przyprowadzanie i odprowadzanie dzieci do szkoły, przedszkola, wizyty u lekarza itp.
  • Spacery
  • Pomoc przy odrabianiu lekcji
  • Czytanie podopiecznemu

Opiekun osoby starszej:

  • Dotrzymywanie towarzystwa
  • Podawanie lekarstw
  • Spacery
  • Pomoc przy toalecie osobie starszej

Osoba sprzątająca:

  • Odkurzanie
  • Mycie okien
  • Generalne porządki przed świętami/uroczystościami

Pomoc domowa – gosposia:

  • Pranie/prasowanie
  • Opieka nad zwierzętami domowymi
  • Drobne zakupy
  • Gotowanie dla całej rodziny

Przede wszystkim jednak ważne jest to, aby prace domowe czy opieka nad dzieckiem albo osobą starszą sprawiały Ci przyjemność i dawały satysfakcję.

2. Dlaczego chcesz pracować?

Przygotuj list motywacyjny – najlepiej kiedy będą to odpowiedzi na poniższe pytania:

  • Dlaczego szukasz pracy?
  • Co Cię motywuje, do tego, aby jak najlepiej wykonywać swoje obowiązki?

Jeśli szukasz pracy jako opiekunka do dziecka:

  • Czy znasz jakieś zabawy, którymi jesteś w stanie zapełnić dziecku dzień, tak aby się one nie powtarzały zbyt często w ciągu tygodnia? Jeśli tak, to wymień co najmniej 15.
  • Co zrobiłabyś w przypadku wysokiej gorączki dziecka?
  • Co zrobiłabyś gdyby dziecko się zadławiło?
  • Czy opieka nad dzieckiem to duża odpowiedzialność?
  • Gdybyś miała powierzyć swoje własne dziecko jakiejś opiekunce, czy chciałabyś, aby była dokładnie taka jak Ty?

Jeśli szukasz pracy jako opiekun osoby starszej:

  • Jak zorganizujesz dzień swojemu podopiecznemu, aby się nie nudził i nie myślał o swojej chorobie, czy wieku?
  • Co zrobiłabyś, gdyby Twój podopieczny nie chciał jeść?
  • Co zrobiłabyś w sytuacji, gdy Twój podopieczny chce żebyś coś zrobiła inaczej, niż chciała tgo osoba zlecająca Ci opiekę
  • Czy powierzyłabyś opiekę nad osobą starszą sobie samej?

3. Twój charakter, a charakter idealnej kandydatki

Sprawdź jakie są najważniejsze cechy poszukiwane u pracowników domowych:

  • Dyskrecja
  • Uczciwość
  • Punktualność
  • Sumienność
  • Pogodne usposobienie
  • Uśmiech na twarzy
  • Otwartość na sugestie pracodawcy
  • Kreatywność
  • Chęć uczenia się
  • Umiejętne podejście do dzieci / osób starszych
  • Życzliwość
  • Szczerość
  • Energiczność
  • Dyspozycyjność
  • Spokojne usposobienie
  • Praca jako pasja
  • Lojalność

Które z nich określają Twój charakter?

4. Doświadczenie – Referencje

Czy pracowałaś wcześniej dla jakiejś rodziny?
Jeśli tak, to czy masz możliwość potwierdzenia tego w postaci referencji?

Referencje są bardzo ważnym dokumentem, potwierdzają, że jakaś rodzina Ci zaufała. Dają więc kolejnej rodzinie pewność, że sprawdziłaś się w roli pracownika domowego.

Referencje powinny zawierać:

  • informację na temat zakresu obowiązków
  • częstotliwości pracy – czy pracowałaś codziennie
  • okresu pracy – jak długo pracowałaś dla danej rodziny
  • informację nt. wielkości mieszkania lub domu jeśli go sprzątałaś lub byłaś gosposią
  • informację nt. podopiecznego – wiek, stan zdrowia
  • imię i nazwisko osoby wystawiającej referencje oraz jej numer telefonu

Nie bój się prosić poprzednich rodzin o referencje, jeśli dobrze się Wam współpracowało. Dla ułatwienia możesz im podsunąć te punkty powyżej, aby referencje były wg nich napisane.

5. Dokumenty

Dokumenty potrzebne do rejestracji w Agencji:

  • dokument potwierdzający tożsamość ze zdjęciem
  • CV ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych w postaci poniższego oświadczenia:
    • Zgodnie z ustawą z dnia 28.08.1997 roku „O ochronie danych osobowych” (Dz. U. Nr 133, poz.883) wyrażam zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie moich danych zawartych w niniejszej ofercie na potrzeby związane z rekrutacją.
  • list motywacyjny – wg pytań powyżej
  • świadectwo ukończenia szkoły/uczelni
  • świadectwa pracy
  • referencje (z nazwiskiem i numerem telefonu osoby wystawiającej)
  • potwierdzenie ukończenia kursów i szkoleń (certyfikaty, dyplomy itp.)

CV i list motywacyjny powinny być dostarczone jako oryginały. Pozostałe dokumenty przyjmujemy tylko jako ksero z oryginałem do wglądu.

PODSUMOWANIE

Zanim zarejestrujesz się w Agencji, koniecznie przygotuj powyższe dokumenty oraz przeanalizuj pytania, które Ci powyżej zadałam. Porozmawiamy o tym podczas spotkania w Agencji.

Formularz zgłoszenia do Agencji „Pomoc dla domu”:

Formularz - Szukam pracy
  1. Wypełnij proszę formularz poniżej, a na końcu kliknij szary przycisk "Wyślij"
  2. Szukam pracy jako (możesz zaznaczyć kilka):

  3. (wymagane)
  4. (wymagane)
  5. (wymagane)
  6. (wymagane)
  7. (wymagane)
Kiedy dysponujesz czasem na pracę:
  1. Mogę pracować:
  2. Zaznacz, kiedy możesz pracować:

  3. Jeśli zaznaczyłaś "Wyznaczone godziny pracy" wpisz poniżej jakie to godziny dla każdego dnia (np. 6.00 - 18.00)
Twoje kompetencje zawodowe:
  1. Twoje wykształcenie:
  2. Prawo jazdy:
  3. Kurs opiekunki do dziecka:
  4. Czy posiadasz doświadczenie w takiej pracy u osób prywatnych?:
  5. Czy masz od nich referencje?:
Obowiązki, które chciałabyś wykonywać:
  1. Zaznacz te czynności, które jesteś gotowa wykonywać:
Informacje dotyczące pracy
  1. (wymagane)
Podaj Twoją propozycję wynagrodzenia:
Twoje dane kontaktowe
  2. (wymagane)
  4. (wymagany ważny e-mail)
  8. (wymagane)
  9. (wymagane)
Dodatkowe dokumenty
  1. Dołącz do formularza swoje CV, a także zdjęcie oraz zeskanowane świadectwo ukońćzenia szkoły lub dyplom ukończenia uczelni (maksymalny rozmiar plików to 4 MB)
Ważne informacje i oświadczenia
  1. Oświadczam, że podane przeze mnie dane są prawdziwe oraz akceptuję Warunki Umowy (wymagane):
  2. Zgadzam się na przetwarzanie moich danych przez Agencję w celach marketingowych(wymagane):

cforms contact form by delicious:days